Druk offsetowy to obecnie jedna z najczęsciej stosowanych technik druku. Jest to przemysłowa odmiana druku płaskiego, gdzie obraz jest przenoszony z aluminiowej matrycy na podłoże drukowe (np. papier) za pośrednictwem cylindra pośredniego pokrytego obciągiem, stąd często używana nazwa - druk pośredni.
Druk offsetowy można podzielić na arkuszowy oraz zwojowy. Nasza firma wykorzystuje do produkcji materiałów reklamowych nowoczesne maszyny arkuszowe umożliwiające druk do formatu B1. Cała oferta Poligrafii reklamowej drukowana jest techniką offsetową, co gwarantuje najwyższą na rynku jakość naszych usług. 
 
Specyfikacja:
Kolory: CMYK
Wydajność: do 15 000 ark/h
Technologia: klasyczny druk offsetowy przy użyciu płyt z ctp
Media: papiery i kartony niepowlekane i powlekane, papiery samoprzylepne
Minimalne rozmiary ark. 105 x 145 mm
Dostępne gramatury papieru i maksymalne wymiary arkuszy drukarskich podawane są w szczegółowych opisach produktów.
Rozdzielczość: 2540 dpi (1000 pcm)
Kolorystyka: maszyna posiada automatyczne dozowanie farb w zależności od rozkładu kolorów na arkuszu.
Powtarzalność kolorów: w obrębie jednego arkusza, jak i w całym nakładzie mogą wystąpić niewielkie odchylenia w interpretacji tej samej barwy typowe dla technologii offsetowej
Jakość tekstu: jakość tekstu czarnego i kolorowego jest doskonała dla liter nie mniejszych niż 4 punkty. Jakość tekstu może się pogorszyć jeśli zostanie on umieszczony w projekcie jako mapa bitowa Pasowanie kolorów: pasowanie zapewnia system ctp, przy czym w maszynie można jeszcze wprowadzić precyzyjne poprawki.
Pasowanie przedniej i tylnej strony wydruku: maszyna pozwala na precyzyjną regulację w niewielkim zakresie, dlatego praca musi być odpowiednio przygotowana (awers i rewers identycznie pozycjonowane względem arkusza).
Możliwości uszlachetniania wydruku: druk na papierach powlekanych można laminować i lakierować, lakierować selektywnie, kleić, listwować.