Czy mogę zamówić produkt spoza oferty standardowej, np. w innym formacie lub nakładzie? Jaki jest okres oczekiwania na wycenę?
Oczywiście, ze względów technicznych nie prezentujemy na stronie pełnej oferty firmy. Jeśli wśród oferowanych produktów nie znalazłeś tego, którego szukasz, kliknij zakładkę „kontakt” znajdującą się w głównym menu portalu. Zostaniesz przekierowany do strony, na której będziesz mógł złożyć zapytanie i podać parametry potrzebne nam do określenia ceny oraz terminu realizacji dla Twojego zlecenia. Odpowiedzi wysyłamy w dni robocze, najpóźniej w ciągu 48 godzin od złożenia zapytania. Gdy Twoje zapytanie będzie wymagało nieco więcej czasu, w takim przypadku poinformujemy Cię o terminie przesłania wyceny.

Wiele wzorów. Czy mogę zamówić kilka wzorów tego samego produktu i czy mogę liczyć na niższą cenę?
Tak, dla większości produktów istnieje możliwość negocjacji cen w przypadku gdy składane zamówienia są większe i składają się z wielu produktów. Dzięki temu, zapłacisz mniej niż składając osobne zamówienia.

Czy przed drukiem materiałów reklamowych są wykonywane odbitki próbne?
Proof jest dodatkową usługą, którą możemy dla Ciebie wykonać, ale nie masz obowiązku jej zamawiania. Proofy wyceniane są indywidualnie. Na Twoje życzenie możemy wydrukować proof cyfrowy, przy użyciu odpowiedniego profilu ICC. Profil ten zawiera informacje o barwach, jakie dana technika druku (offsetowa lub cyfrowa) jest w stanie osiągnąć.

Co składa się na ostateczną cenę mojego zamówienia?
W cenę zamówienia wliczony jest: 
- podany w cenniku koszt produktu 
- ewentualne koszty dodatkowe wynikające z wybranej przez Ciebie formy dostawy bądź płatności. 
Ostateczna cena przesyłana jest drogą mailową przed złożeniem zamówienia. Pamiętaj - nigdy nie doliczamy żadnych dodatkowych kosztów, o których nie zostałeś poinformowany, i których nie zatwierdziłeś.

RGB. Dlaczego nie drukujecie plików przygotowanych w kolorystyce RGB?
RGB to przestrzeń barw wykorzystywana w nośnikach cyfrowych: monitorach, skanerach, lub aparatach cyfrowych. W technologii druku offsetowego barwy uzyskuje się w inny sposób - poprzez mieszanie 4 barw podstawowych CMYK.

Czym różni się przestrzeń barw RGB i CMYK? 
Zasadnicza różnica to ilość kolorów jaką możemy uzyskać. W oku wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać przez zmieszanie w ustalonych proporcjach, trzech wiązek światła o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej (RGB). Przestrzeń barwna CMYK jest zestawem czterech podstawowych kolorów farb drukarskich, stosowanych powszechnie w druku kolorowym w poligrafii – cyjanu, magenty, żółtego i czarnego.

Skąd biorą się różnice kolorystyczne między wydrukiem, a tym co widać na monitorze komputera. 
Różnice te wynikają ze zdolności odwzorowania kolorów na danym urządzeniu drukującym. Dla każdego jest ona inna. Maszyny drukujące czy drukarki ze względów technologicznych nie są w stanie oddać identycznych barw jak te widziane na monitorze komputera.

Czy materiały mogą być drukowane w innej kolorystyce niż CMYK, np. w kolorach specjalnych - Pantone?
Oczywiście, druk w innej kolorystyce niż CMYK jest możliwy, ale ze względu na to, że są to kolory specjalne, musisz liczyć się z kosztami większymi, niż przedstawione w cenniku.

Jaka jest różnica między papierem offsetowym a papierem kredowym?
Papier offsetowy jest papierem niepowlekanym, nadającym się np. do druku w tradycyjnych drukarkach. Na papierze offsetowym drukuje się np. papier firmowy, kalendaria, ulotki ekonomiczne. Papier kredowy należy do grupy papierów powlekanych, dających efekt połysku lub matu. Wykorzystywany jest do produkcji np. katalogów, ulotek, plakatów itp.