Druk sublimacyjny to jedna z najpopularniejszych technik druku do materiałów z włókien syntetycznych. Technika ta wykorzystuje zjawisko sublimacji, któro umożliwia uzyskanie trwałego zabarwienia włókien. Farba dyspersyjna jest nadrukowana na podkład papierowy, z którego jest przenoszona na materiał w postaci pary. Nadruku nie trzeba utrwalać, stałość kolorów jest dobra, imitacje znacznie droższego wielobarwnego materiału tkanego są trudne w odróżnieniu od oryginału. Metoda ta świetnie nadaje się do nadruku zdjęć.
Wydruk w palecie kolorów CMYK wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie pod wysokim ciśnieniem temperatury przenoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym. Tym sposobem wykonuje się nadruki na: kubkach porcelitowych, blachach aluminiowych, czy tkaninach poliestrowych. 
Druk sublimacyjny najlepiej nadaje się do druków na odzieży, gdyż zadrukowane materiały mogą być prane, prasowane, można je zginać, składać w kostkę, a nadruk pozostanie nienaruszony. Ponadtwo ich niewielka waga znacznie obniży koszty logistyczne.